تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش زیر یک خم در گارد مخالف کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

هنگامى که کشتى‌گیر مجرى راست‌گارد و حریف چپ‌گارد است و یا برعکس، کشتى‌گیر مجرى چپ‌گارد و حریف راست‌گارد است و کشتى‌گیر مجرى در حالت سر رو و یا نشسته اقدام به گرفتن زیر یک خم مى‌کند، اصطلاحاً به آن گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف گفته مى‌شود.


گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت سر رو (ایستاده)

در گارد مخالف، هنگامى که کشتى‌گیر مجرى تصمیم به گرفتن زیر یک‌خم حریف مى‌گیرد، باید با یک حرکت جهشى به‌طرف جلو، بدون اینکه زانو بزند، به‌وسیلهٔ دست گارد خود از خارج زانوى پاى گارد حریف را بگیرد و به کمک دست غیرگارد خود از داخل مچ پاى گارد حریف را بگیرد و سپس بلند شود (شکل - گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت سر رو - ایستاده).

 

گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت سر رو (ایستاده)<br />
گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت سر رو (ایستاده)
به ادامه مطالب بروید


گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت نشسته (زانو زده)

در گارد مخالف، هنگامى که کشتى‌گیر مجرى تصمیم به گرفتن زیر یک خم حریف مى‌گیرد، با یک حرکت جهشى به‌طرف جلو، با قرار دادن پاى گارد خود به کنار پاى گارد حریف و زانو زدنِ پاى غیرگارد خود به‌وسیلهٔ دست گارد خو زانوى پاى گارد حریف را گرفته، به‌وسیلهٔ دست غیرگارد خود مچ پاى حریف را مى‌گیرد و سپس بلند مى‌شود (شکل - گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت نشسته - زانو زده).

 

آموزش زیر یک خم در گارد مخالف کشتی
گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت نشسته (زانو زده)


پیش‌کاسه با دست در گارد مخالف

- طریقهٔ گرفتن :

این فن در حالت گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف (سر داخل) شروع مى‌شود. نحوهٔ گرفتن آن ممکن است به‌صورت سر رو (ایستاده) و یا در حالت نشسته باشد.

 

- روش اجراء :

مجرى پس از گرفتن پاى گارد حریف، در حالى‌که پاى گرفته‌شدهٔ او را بین پاهاى خود محکم قرار مى‌دهد، دست گارد خود را از پشت، بین پاهاى حریف برده، در جلوى کاسهٔ زانوى پاى ستون‌شدهٔ او (پاى غیرگارد او) قرار مى‌دهد و به این ترتیب مانع از حرکت حریف به طرف جلو مى‌شود. در حالى‌که ستون فقرات مهاجم به‌صورت افقى است، با قرار دادن پاى داخلى (پاى غیرگارد) به پشت پاى گارد خود (پاى جلوئی)، بدن خو را به اندازهٔ یک‌چهارم دایره به‌طرف خارج و به پشت حریف گردش مى‌دهد و با یک عمل اهرم‌کاری، حریف را از جلو میانکوب مى‌کند.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن پیش‌کاسه با دست، معمولاً حریف در خاک قرار گرفته، یک امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد (شکل - پیش‌کاسه با دست در گارد مخالف).

 

پیش‌کاسه با دست در گارد مخالف<br />
پیش‌کاسه با دست در گارد مخالف


زیر یک‌خم میانکوب در گارد مخالف (سر داخل) (Rear takedown with outside single leg tackle)

- طریقهٔ گرفتن :

مجرى در گارد موافق با یک حرکت سرعتى اقدام به گرفتن زیر دو خم حریف نموده، بدین‌صورت که حریف به روى او خیمه مى‌زند و زانوهاى او به روى تشک قرار مى‌گیرد و پاهاى حریف را از ناحیهٔ زانو مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

مجرى بعد از گرفتن فن، با قرار دادن سر خود به روى ران گرفته‌شدهٔ حریف از داخل و با قرار دادن پاى گارد خود به عقب، وزن بدن خود را کاملاً به جلو و به سمت اجراء فن منتقل مى‌سازد و با فشار سر و گردن و شانهٔ خود به روى پاى گرفته‌شدهٔ حریف، مچ پاى گرفته‌شدهٔ او را از بین پاهاى خود بیرون آورده، به بالا مى‌برد تا حریف را از پشت به روى تشک میانکوب کند.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن میانکوب در گارد مخالف، اگر حریف خاک شود، یک امتیاز فنی؛ اگر مستقیم به پل رود، سه امتیاز فنی؛ و اگر غیرمستقیم به پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى فن پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - زیر یک‌خم میانکوب در گارد مخالف - سر داخل).

 

آموزش زیر یک خم در گارد مخالف کشتی
زیر یک‌خم میانکوب در گارد مخالف (سر داخل)طبقه بندی: آموزش فنون سرپا در کشتی،
برچسب ها: گرفتن زیر یک‌خم در گارد مخالف در حالت نشسته، زیر یک‌خم میانکوب در گارد مخالف،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 10:02 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات