تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش سر زیر بغل در کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

فن سر زیر بغل عبارت است از تکنیک و تاکتیکى که مجرى با روش‌هاى مختلف با حریف سرشاخ شده، مبادرت به عبور دادن سر و گردن خود از زیر بغل حریف مى‌نماید. اجراء این عمل ممکن است باعث به پشت رفتن حریف و یا اجراء فنونى مانند؛ یک‌دست و یک‌پا، پیچ‌پیچک، آسیاب بادی، براد (کلندون) و یا کمرگیرى براى اجراء فنونى مانند سالتو، سوبلس، استارت و غیره شود. فن سر زیر بغل ممکن است به روش سر رو (ایستاده)، نشسته (زانو زده) و یا نشسته (روى نشیمنگاه) و یا در حالت سرشاخ اجراء گردد.


سر زیر بغل در گارد موافق، سر رو (ایستاده) (Head Lift and crutch hold)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که دو کشتى‌گیر باهم سرشاخ شده‌اند، کشتى‌گیر مجرى به پائین‌ رفتن و رد کردن دست حریف که به دور گردن و یا سرشانهٔ او قرار دارد، سر خود را از زیر بغل دست گارد حریف عبور داده، به پشت حریف مى‌رود و کمر او را مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

بعد از گرفتن کمر حریف، در حالى که او را به‌طرف جلو مى‌کشد، در یک حالت بى‌تعادلى او را از جلو خاک مى‌کند.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن سر زیر بغل دست گارد موافق، سر رو (ایستاده) حریف خاک مى‌شود و مجرى یک امتیاز فنى کسب مى‌کند (شکل - فن سر زیر بغل دست گارد موافق، سر رو - ایستاده).

 

آموزش سر زیر بغل در کشتی
فن سر زیر بغل دست گارد موافق، سر رو (ایستاده)
به ادامه مطالب برویدسر زیر بغل در گارد موافق، نشسته (زانو زده) (Duck under and go behinnd)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که دو کشتى‌گیر باهم سرشاخ شده‌اند، کشتى‌گیر مجرى در حالى که زانوى پاى گارد خود را به روى تشک قرار مى‌دهد با یک حرکت سرعتى (انفجاری) سر خود را از زیر بغل دست گارد حریف مى‌گذراند و کمر حریف را مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

بعد از گرفتن کمر حریف، او را به‌طرف جلو مى‌کشد، در حالت ولو شده خاک می کند .

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، سر زیر بغل در گارد موافق، نشسته (زانو زده) حریف خاک شده و مجرى یک امتیاز فنى کسب مى‌کند (شکل - فن سر زیر بغل در گارد موافق، نشسته - زانو زده).

 

فن سر زیر بغل در گارد موافق، نشسته (زانو زده)<br />
فن سر زیر بغل در گارد موافق، نشسته (زانو زده)


سر زیر بغل در گارد موافق، نشسته روى نشیمنگاه (Duck under)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که دو کشتى‌گیر باهم به گونه‌اى سرشاخ شده‌اند که دست‌هاى کشتى‌گیر مجرى زیر بغل دست‌هاى حریف قرار دارد و باهم قلاب شده‌اند و در این حالت، بالاى کمر حریف (زیر بغل‌ها) از سوى مجرى گرفته مى‌شود.

 

- روش اجراء :

بعد از گرفتن کمر حریف و بالا کشیدن او، در یک لحظه، فاصلهٔ دست‌ها را زیاد کرده به‌طورى‌که بتواند به‌راحتى دست‌ها را به پائین کمر حریف منتقل کند و روى نشیمنگاه خود بنشیند، در این هنگام که نشیمنگاه با تشک تماس پیدا مى‌کند و یک پا کشیده و پاى دیگر به روى تشک ستون مى‌شود، در همین لحظه سر خود را از سمتى که پا ستون شده به پشت حریف عبور مى‌دهد و با یک عمل چرخشى به پشت او مى‌رود.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، سر زیر بغل در گارد موافق، نشسته روى نشیمنگاه حریف خاک مى‌شود و یک امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد (شکل - فن سر زیر بغل در گارد موافق، نشسته روى نشیمنگاه).

 

آموزش سر زیر بغل در کشتی
فن سر زیر بغل در گارد موافق، نشسته روى نشیمنگاه


سر زیر بغل در گارد مخالف، نشسته روى نشیمنگاه و اجراء فن براد (کلندون) (Duck under arm)

- طریقهٔ گرفتن :

دو کشتى‌گیر در گارد مخالف، به گونه‌اى باهم سرشاخ مى‌شوند که کشتى‌گیر مجرى مچ دست غیرگارد حریف را با دست غیرگارد خود مى‌گیرد سر خود را به روى سینهٔ حریف در جهت دستِ گرفته‌شدهٔ او قرار مى‌دهد.

 

- روش اجراء :

در این هنگام با خم شدن به‌طرف پائین، سر خود را از همان سمتى که دست حریف را گرفته، به زیر بغل او مى‌برد و در همین لحظه، دست گارد حریف را نیز با دست گارد خود گرفته، در حالى که پاى گارد خود را به‌طرف جلو پرتاب مى‌کند، به روى نشیمنگاه خود مى‌نشیند و سپس با انجام فن کلندون (براد)، با انجام یک حرکت چرخشى حریف را به پل مى‌برد (شکل - فن سر زیر بغل در گارد مخالف، نشسته روى نشیمنگاه و اجراء فن براد - کلندون).

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، سر زیر بغل در گارد مخالف، نشسته روى نشیمنگاه و اجراء فن براد (کلندون) حریف به پل مى‌رود و دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که حریف را پل‌شکن کند، او را با ضربهٔ فنى مى‌برد (شکل - فن سر زیر بغل در گارد مخالف، نشسته روى نشیمنگاه و اجراء فن براد - کلندون).

 

آموزش سر زیر بغل در کشتی
فن سر زیر بغل در گارد مخالف، نشسته روى نشیمنگاه و اجراء فن براد (کلندون)طبقه بندی: آموزش فنون سرپا در کشتی،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 10:38 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات