تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش یک دست و یک پا در کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

فن یک دست و یک پا، مهارتى است که کشتى‌گیر مجری، یک دست و یک پاى حریف را، در گارد موافق یا در گارد مخالف، از دست و پاى موافق یا از دست و پاى مخالف، از داخل و یا از بیرون مى‌گیرد و به روش‌هاى سرعتی، قدرتی، چرخشی، و یا ساده، از پهلو، جلو، و یا از عقب، او را حمل مى‌کند و به روى تشک به گونه‌اى پرتاب مى‌کند که حریف مستقیماً به روى پل مى‌رود.


یک دست و یک پاى موافق در گارد موافق از داخل (Fireman's carry from inside)

- طریقهٔ گرفتن :

کشتى‌گیر مجرى در گارد موافق، بازوى دست گارد حریف را با دست غیرگارد خود گرفته، سر خود را به روى شانهٔ همان دست قرار مى‌دهد.

 

- روش اجراء :

در حالت، یک ‌دست و یک ‌پاى موافق در گارد موافق از داخل مجرى پاى گارد خود را بین پاهاى حریف به روى تشک زانو زده، پاى غیرگارد خود را ستون مى‌کند و سر خود را نیز از زیر بغل دست گرفته‌شدهٔ حریف عبور مى‌دهد و پاى گارد حریف را نیز با دست گارد خود از قسمت زانو مى‌گیرد و بدین‌وسیلهٔ زیر مرکز ثقل بدن حریف قرار مى‌گیرد. سپس مجرى پاى غیرگارد خود را که به روى تشک ستون شده به روى تشک زانو زده تا بدین‌وسیله یک دامنهٔ حرکتى ایجاد شود و حریف را از روى تشک حمل کرده، از پهلو به روى تشک به گونه‌اى پرتاب مى‌کند که مستقیماً به روى پل رود.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، یک‌دست و یک‌پاى موافق در گارد موافق از داخل حریف مستقیم به روى پل مى‌رود و سه امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که کشتى‌گیر مجری، فن پل‌شکن را کامل انجام دهد، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن یک‌دست و یک‌پاى موافق در گارد موافق از داخل).

 

آموزش یک دست و یک پا در کشتی
فن یک‌دست و یک‌پاى موافق در گارد موافق از داخل
به ادامه مطالب بروید


یک دست و یک پاى موافق در گارد مخالف از داخل (یک دست و یک پاى چرخشى)
(Fireman's carry from in side)

- طریقهٔ گرفتن :

کشتى‌گیر مجرى در گارد مخالف، بازوى دست گارد حریف را با دست گارد خود مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

بعد از گرفتن بازوى دست گارد حریف، مجرى با قرار دادن پاى گارد خود در بیرون، کنار پاى گارد حریف به‌صورت ستون‌شده و قرار دادن زانوى پاى غیرگارد خود بین پاهاى حریف به روى تشک و انجام عمل چرخشى سر خود را از زیر بغل دست گرفته‌شدهٔ حریف عبور مى‌دهد، به‌طورى‌که زیر مرکز ثقل بدن حریف قرار گیرد. در این هنگام مجرى با حمل کردن حریف و قرار دادن زانوى پاى گارد خود که به روى تشک ستون‌شده و ایجاد یک دامنهٔ حرکتی، حریف را از پهلو به گونه‌اى به روى تشک پرتاب مى‌کند که دست او را رها نکرده تا او را در وضعیت پل‌شکن قرار دهد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن،یک‌ دست و یک پاى موافق در گارد مخالف از داخل (یک دست و یک پاى چرخشی) حریف مستقیماً به روى پل رفته، سه امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى پل‌شکن را کامل انجام دهد، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن یک‌ دست و یک پاى موافق در گارد مخالف از داخل - یک دست و یک پاى چرخشى).

 

آموزش یک دست و یک پا در کشتی
فن یک‌ دست و یک پاى موافق در گارد مخالف از داخل (یک دست و یک پاى چرخشى)طبقه بندی: آموزش فنون سرپا در کشتی،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 08:48 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات