تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش فن کول‌انداز در کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

کول‌انداز، مهارتى است که کشتى‌گیر مجرى در گارد موافق یا مخالف، با گرفتن یک دست حریف در حالت‌هاى مختلف، از داخل یا از خارج، به روش‌هاى متنوع مانند چرخشى - پرتابی، استارتى - انفجارى و یا قدرتی، در موقعیت تهاجمى و یا تدافعی، با انداختن حریف به روى شانه و یا بازوى خود و بردن کمر و یا نشیمنگاه خود به زیر مرکز ثقل بدن حریف، او را از بالاى کول خود به روى تشک به گونه‌اى پرتاب مى‌کند که مستقیماً به روى پل رود.


کول‌انداز در گارد موافق، چرخشى - پرتابى از بالا، با انداختن حریف به روى شانه، اجراء از داخل
(Buttocks)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که دو کشتى‌گیر در گارد موافق، به حالت یک دست گردن یا یک دست کمر باهم سرشاخ شده‌اند، کشتى‌گیر مجرى دست گارد حریف را که به زیر بغل دست غیرگارد خود قرار دارد محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

بعد از گرفتن دست حریف به‌طور محکم، در حالى که پاى گارد مجرى روبه‌روى پاى گارد حریف قرار دارد، پاى غیرگارد خود را نیز به پشت پاى گارد خود قرار مى‌دهد به‌طورى‌که پاها به حالت نیمه‌خمیده در مى‌آیند و سپس با کشش بالاتنهٔ حریف به طرف پائین سعى در خم کردن حریف مى‌کند تا به این وسیله فضائى براى چرخش کمر و نشیمنگاه مجرى به زیر مرکز ثقل بدن حریف ایجاد شود و در همین لحظه با راست کردن پاها و کشش حریف به طرف پائین و وارد ساختن ضربهٔ کمر و نشیمنگاه به زیر بدن حریف، او را به گونه‌اى پرتاب مى‌کند تا مستقیماً به روى پل رود.

 

- نتیجه‌گیرى :

فن، کول‌انداز در گارد موافق، چرخش - پرتابى از بالا، پل‌شکن در حالت یک دست کمر اگر با زیبائى اجراء شود پنج امتیاز فنى و اگر فقط حریف به‌طور مستقیم به روى پل رود، سه امتیاز فنى و اگر غیرمستقیم به پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را از پهلو در حالت یک دست کمر به‌طور کامل اجراء نماید، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - کول‌انداز در گارد موافق، چرخش - پرتابى از بالا، پل‌شکن در حالت یک دست کمر) و در صورتى‌که مجرى به بالاى سر حریف رفته، در حالت یک دست و گردن، عمل پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - کول‌انداز در گارد موافق، چرخشى - پرتابى از بالا، پل‌شکن از بالاى سر).

 

آموزش فن کول‌انداز در کشتی
کول‌انداز در گارد موافق، چرخش - پرتابى از بالا، پل‌شکن در حالت یک دست کمر
به ادامه مطالب بروید


 

آموزش فن کول‌انداز در کشتی
کول‌انداز در گارد موافق، چرخشى - پرتابى از بالا، پل‌شکن از بالاى سر


کول‌انداز در گارد موافق، چرخش - پرتابى از پهلو، با انداختن حریف روى بازو (اجراء از داخل)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که دو کشتى‌گیر در گارد موافق به حالت یک دست گردن یا یک دست کمر باهم سرشاخ شده‌اند، کشتى‌گیر مجرى دست گارد حریف را که زیربغل دست غیرگارد او قرار دارد محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

مجرى با قرار دادن پاى گارد خود روبه‌روى پاى گارد حریف، با کشش حریف به‌طرف پائین سعى مى‌کند که او را خم کند و فضائى براى چرخش در زیر بدن او ایجاد نماید. سپس با قرار دادن پاى غیرگارد خود به پشت پاى گارد خود و با بردن کمر و نشیمنگاه خود به زیر مرکز ثقل بدن حریف با یک عمل نیم‌چرخش، حریف را به روى بازوى دست گارد خود مى‌اندازد و با کشش بالاتنهٔ حریف به‌طرف پائین و ضربهٔ کمر و نشیمنگاه خود به زیر مرکز ثقل بدن حریف، او را از پهلو به گونه‌اى پرتاب مى‌کند که مستقیماً به روى پل رود.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، کول‌انداز در گارد موافق، چرخش - پرتابى از پهلو، با انداختن حریف روى بازو (اجراء از داخل) حریف اگر مستقیم به روى پل رود، سه امتیاز فنى و اگر غیرمستقیم به پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که، مجرى عمل پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن کول‌انداز در گارد موافق، چرخش - پرتابى از پهلو، با انداختن حریف روى بازو - اجراء از داخل).

 

فن کول‌انداز در گارد موافق، چرخش - پرتابى از پهلو، با انداختن حریف روى بازو (اجراء از داخل)<br />
فن کول‌انداز در گارد موافق، چرخش - پرتابى از پهلو، با انداختن حریف روى بازو (اجراء از داخل)


کول‌انداز در گارد مخالف، چرخشى - پرتابی، اجراء از بیرون (Buttocks)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که دو کشتى‌گیر در گارد مخالف، باهم سرشاخ شده‌اند، کشتى‌گیر مجرى دست گارد حریف را به حالت یک دست دو دست محکم در اختیار مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

مجرى با کشیدن حریف به‌طرف پائین سعى مى‌کند حریف را خم کند تا به این وسیله فضائى براى نفوذ و چرخش به زیر مرکز ثقل بدن حریف ایجاد شود و سپس با قرار دادن پاى گارد خود به جلوى پاى غیرگارد حریف (پاى دور حریف) و بردن کمر و نشیمنگاه خود به زیر بدن حریف با پاهاى نیمه‌خمیده، او را به روى بازوى خود مى‌اندازد و در یک لحظه به‌طور همزمان با راست کردن پاهاى نیمه‌خمیدهٔ خود و کشیدن حریف به‌طرف پائین و وارد آوردن ضربهٔ کمر و نشیمنگاه خود به زیر مرکز ثقل بدن حریف، او را به گونه‌اى پرتاب مى‌کند که مستقیماً از بالا به روى پل مى‌رود.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن،‌ کول‌انداز در گارد مخالف، چرخشى - پرتابی، اجراء از بیرون، حالت یک دست دو دست، اگر حریف مستقیم به روى پل رود، سه امتیاز فنى و اگر غیرمستقیم به پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن‌کول‌انداز در گارد مخالف، چرخشى - پرتابی، اجراء از بیرون، حالت یک دست دو دست).

 

آموزش فن کول‌انداز در کشتی
فن ‌کول‌انداز در گارد مخالف، چرخشى - پرتابی، اجراء از بیرون، حالت یک دست دو دست
منبع:
http://www.aftabir.comطبقه بندی: آموزش فنون سرپا در کشتی،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 08:54 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات