تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش پیچ‌ پیچک در کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

پیچ‌پیچک مهارتى است که کشتى‌گیر مجرى در گارد موافق و یا مخالف، با گرفتن یک دست حریف در حالت‌هاى مختلف، از داخل یا از خارج، به‌صورت تهاجمى و یا در وضعیت تدافعى و یا چرخش یک دور کامل حول محور دست گرفته‌شدهٔ حریف و بردن کمر و نشیمنگاه خود به زیر مرکز ثقل بدن او، او را از بالا به روى تشک به گونه‌اى پرتاب مى‌کند که ممکن است حریف خاک شود و یا اینکه به‌طور مستقیم و یا غیرمستقیم به روى پل رود.


پیچ‌ پیچک در گارد موافق (Standing Spin under)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف دست گارد خود را به زیر بغل دست غیرگارد مجرى قرار مى‌دهد، مجرى همین دست را از بازو با دست غیرگارد خود محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

در حالت، پیچ‌پیچک در گارد موافق مجرى پاى گارد خود را روبه‌روى پاى گارد قرار داده، با کشیدن حریف به‌طرف پائین سعى مى‌کند تا حریف را به‌‌طرف جلو خم نماید و به این وسیله فضائى زیر مرکز ثقل بدن حریف ایجاد کند. سپس مجرى با قرار دادن پاى غیرگارد به پشت پاى گارد خود و رفتن به زیر دست گرفته‌شدهٔ حریف و انجام عمل چرخشى کامل، کمر و نشیمنگاه خود را از زیر بدن حریف بیرون برده، به دور دست گرفته‌شدهٔ حریف مى‌پیچد و بدون اینکه دست حریف را رها کند، او را از بالاى سر خود به گونه‌اى به روى تشک پرتاب مى‌کند که حریف به روى پل مى‌رود.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، پیچ‌پیچک در گارد موافق اگر حریف مستقیم به روى پل رود، سه امتیاز فنى و اگر غیرمستقیم به پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى گیرد و در صورتى که مجرى عمل پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن پیچ‌پیچک در گارد موافق).

 

آموزش پیچ‌ پیچک در کشتی
فن پیچ‌پیچک در گارد موافق
به ادامه مطالب بروید


پیچ‌ پیچک در گارد مخالف (Standing spin under)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف دست گارد خود را به زیر بغل مجرى قرار داده، مجرى همین دست را از بازو با دست گارد و غیرگارد خود محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

در حالت، پیچ‌پیچک در گارد مخالف مجرى پاى گارد خود را به داخل پاهاى حریف برده، با کشیدن حریف به‌طرف پائین سعى مى‌کند تا حریف را به‌طرف جلو خم نماید و بدین‌وسیله فضائى زیر مرکز ثقل بدن حریف ایجاد کند. سپس با پرتاب پاى غیرگارد خود به بیرون پاهاى حریف و جلوتر از پاى گارد خود، همراه با قوسى که به کمر خود مى‌دهد، بدن خود را به زیر مرکز ثقل بدن حریف برده، با انجام عمل چرخشى کامل، حول محور دست گرفته‌شدهٔ حریف، بدون این که دست او را رها کند، او را از بالاى سر خود به روى پل پرتاب مى‌کند.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، پیچ‌پیچک در گارد مخالف اگر حریف مستقیم به روى پل رود، سه امتیاز فنى و اگر غیرمستقیم به پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن پیچ‌پیچک در گارد مخالف).

 

آموزش پیچ‌ پیچک در کشتی
فن پیچ‌پیچک در گارد مخالف

منبع:
http://www.aftabir.comطبقه بندی: آموزش فنون سرپا در کشتی،
برچسب ها: فن پیچ‌پیچک در گارد مخالف، فن پیچ‌پیچک در گارد موافق،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 08:58 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات