تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش لنگ در کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

لنگ مهارتى است که کشتى‌گیر مجرى در گارد موافق و یا مخالف، با گرفتن یک قسمت از بالاتنهٔ حریف مانند سر و گردن، یک دست و یا دو دست حریف، در حالت‌هاى مختلف، از جلو (پیش‌لنگ) و یا از عقب (پس‌لنگ)، به‌صورتى اجراء مى کند که پاى مجرى یا از داخل پاها و یا از خارج پاهاى حریف، به گونه‌اى به پاى حریف مى‌پیچد که او را یا از روى تشک بلند و پرتاب مى‌کند و یا اینکه بدون بلند کردن و پرتاب نمودن، به‌طور مستقیم و یا غیرمستقیم باعث به روى پل رفتن حریف مى‌شود.


تقسیم‌بندى انواع فنون لنگ

- پیش‌لنگ :

پیش‌لنگ به فنونى از انواع لنگ گفته مى‌شود که از جلو اجراء مى‌گردند، این فنون خود ممکن است در حالتى اجراء شوند که پاى مجرى یا از داخل و یا از خارج به پاى حریف بپیچد و خود داراى انواعى است که عبارتند از:

 

- لنگ کردی، در حالت سر زیر بغل، پا از داخل (لنگ سر زیر بغل).

 

- لنگ مغربی، پا از بیرون .

 

- لنگ سرکش، پا از بیرون .

 

- لنگ کردى در حالت سر زیر بغل، پا از بیرون .

 

- لنگ عوج‌بند، پا از بیرون .

 

- لنگ تو شاخ، با گرفتن یک دست، پا از داخل .

 

- لنگ تو شاخ، با گرفتن دو دست حریف، پا از داخل .

 

- لنگ آرنج، پا از بیرون.

 

- پس‌لنگ :

پس‌لنگ به فنونى از انواع لنگ گفته مى‌شود که از پشت اجراء مى‌گردند، این فنون در حالتى اجراء مى‌شوند که پاى مجرى را از داخل به پاى حریف مى‌پیچد و خود داراى انواعى است که عبارتند از:

 

- لنگ‌ تندر، پا از داخل .

 

- لنگ کردى در حالت سر زیر بغل، پا از داخل، اجراء از پشت .

 

- لنگ عوج‌بند، پا از داخل، اجراء از پشت.

 

به‌طور کلى فنون لنگ ممکن است به روش بلند کردن و پرتاب نمودن حریف اجراء شوند و یا اینکه به حالت اهرم‌کارى و بدون پرتاب شدید صورت پذیرد.


لنگ مغربى (پا پشت پا)، اجراء از پائین (Outside kick and arm control)

- طریقهٔ گرفتن :

کشتى‌گیر مجرى در حالت سرشاخ در گارد موافق، دست گارد حریف را با دو دست خود به‌طور محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

مجرى در این حالت با قرار دادن پاى گارد خود به پشت پاى گارد حریف از بیرون، در حالى‌که سر و گردن و بالاتنهٔ خود را به‌طرف پائین خم مى‌کند، پاى گارد حریف را نیز با پاى گارد خود به‌طرف جلو و بالا مى‌کشد و همزمان به‌وسیلهٔ دست گرفته‌شدهٔ حریف، به حالت‌ کول‌انداز، تعادل او را از پشت به‌وسیلهٔ این دو نیروى دو سویه به‌هم مى‌زند و او را به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، لنگ مغربى (پا پشت پا)، اجراء از پائین اگر حریف مستقیم به روى پل رود، سه امتیاز فنى و اگر غیرمستقیم به روى پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن لنگ مغربى (پا پشت پا)، اجراء از پائین).

 

آموزش لنگ در کشتی
فن لنگ مغربى (پا پشت پا)، اجراء از پائین

به ادامه مطالب برویدلنگ سرکش (در حالت یک‌دست گردن)، اجراء از پائین (Outside kick and head control)
(Outside kick and frond headlock)

- طریقهٔ گرفتن :

کشتى‌گیر مجرى در حالت سرشاخ در گارد موافق، دست گارد خود را به دور گردن حریف قرار مى‌دهد و به‌وسیلهٔ دست غیرگارد خود، دست گارد حریف را محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

مجرى در حالت، لنگ‌سرکش (در حالت یک دست گردن)، اجراء از پائین با قرار دادن پاى گارد خود به پشت پاى گارد حریف از بیرون، در حالى که سر و گردن و بالاتنهٔ حریف را به‌طرف پائین مى‌کشد، پاى گارد حریف را نیز با پاى گارد خود به‌طرف جلو و بالا کشیده، همزمان به‌وسیلهٔ این دو نیروى دوسویه، تعادل حریف را از پشت به‌هم مى‌زند و او را به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، لنگ سرکش (در حالت یک‌دست گردن)، اجراء از پائین اگر حریف مستقیم به روى پل رود، سه امتیاز فنى و اگر غیرمستقیم به روى پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن لنگ سرکش (در حالت یک‌دست گردن)، اجراء از پائین).

 

آموزش لنگ در کشتی
فن لنگ سرکش (در حالت یک‌دست گردن)، اجراء از پائین


لنگ کردى (لنگ سر زیر بغل)، اجراء از پائین (Outside kick and frond headloek)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در گارد موافق اقدام به گرفتن زیر دو خم مى‌کند، کشتى‌گیر مجرى با دست گارد خود، سر حریف را زیر بغل دست گارد خود و دست گارد او را نیز با دست غیرگارد خود محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

مجرى در حالت، لنگ کردى (لنگ‌ سر زیر بغل)، اجراء از پائین با قرار دادن پاى گارد خود به پشت پاى گارد حریف از بیرون، در حالى که سر و گردن و بالاتنهٔ خود را به‌طرف پائین مى‌آورد، سر و گردن گرفته‌شدهٔ حریف را نیز به‌طرف پائین کشیده، همزمان با پاى گارد خود به پشت پاى گارد حریف فشار مى‌آورد و پاى غیرگارد خود را نیز کمى عقب‌تر گذاشته، آن را ستون مى‌کند و با حفظ تعادل روى آن پا، حریف را به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

درحالت، لنگ کردى (لنگ سر زیر بغل)، اجراء از پائین اگر حریف مستقیم به روى پل رود، سه امتیاز فنى و اگر غیرمستقیم به پل رود، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن لنگ کردى (لنگ سر زیر بغل)، اجراء از پائین).

 

آموزش لنگ در کشتی
فن لنگ کردى (لنگ سر زیر بغل)، اجراء از پائین

منبع:
http://www.aftabir.comطبقه بندی: آموزش فنون سرپا در کشتی،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 08:00 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات