تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش تُندَر در کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

تندر مهارتى است که کشتى‌گیر مجرى در گارد موافق و یا مخالف (مرحلهٔ اجراء فقط با گارد مخالف است)، با گرفتن حریف در حالت‌هاى یک‌دست کمر و یا یک‌دست گردن با دست‌هاى قلاّب‌شده و یا قلاّب‌نشده، به‌صورت تهاجمى و یا در وضعیت تدافعی، با قرار دادن یک پاى خود به پشت پاى جلوئى حریف به‌منظور سد کردن آن و انجام یک عمل تهاجمى و کشیدن حریف به روى سینهٔ خود و وارد ساختن ضربهٔ شکم به زیر مرکز ثقل بدن او، او را از پهلو به گونه‌اى به روى تشک پرتاب کند که مستقیماً به روى پل مى‌رود.


تندر در گارد موافق (Over - under)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف دست غیرگارد خود را به زیر بغل دست گارد مجرى قرار داده، کشتى‌گیر مجرى بازوى همین دست را محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

مجرى با انجام حرکات تاکتیکى به‌منظور عوض کردن گارد حریف سعى مى‌کند با دست غیرگارد خود که آزاد است پاى گارد حریف را بگیرد تا به این وسیله حریف پاى گارد خود را عقب برده، گارد او عوض شود، در همین لحظه مجرى با قرار دادن پاى گارد خود به پشت پاى غیرگارد حریف که آن را جلو گذاشته و با گرفتن کمر حریف با دست غیرگارد خود، او را به روى سینه و پهلو مى‌کشد و با وارد ساختن ضربهٔ ناگهانیِ شکم به زیر مرکز ثقل بدن حریف، او را مستقیماً به روى پل مى‌بَرَد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، تندر در گارد موافق حریف مستقیم به روى پل مى‌رود و سه امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را از پهلو به حالت یک‌دست کمر، به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن تندر در گارد موافق).

 

آموزش تُندَر در کشتی
فن تندر در گارد موافق


به ادامه مطالب برویدتندر در گادر مخالف (Over - under)

- طریقهٔ گرفتن :

دو کشتى‌گیر در گارد مخالف به حالت یک‌دست، کمر همدیگر به گونه‌اى مى‌گیرند که دست گارد مجرى زیر بغل دست گارد حریف و دست غیرگارد مجرى روى دست غیرگارد حریف قرار دارد و دست‌هاى او به‌هم قلاّب مى‌شود.

 

- روش اجراء :

کشتى‌گیر مجرى با انجام حرکات تاکتیکى با جمع کردن و کشیدن بدن حریف به‌طرف داخل، هنگامى که حریف به‌طرف داخل حرکت مى‌کند، در همین لحظه، مجرى از سمت مخالف دستى که به زیر بغل حریف برده، پاى غیرگارد خود را به پشت غیرگارد او قرار داده تا به این وسیله‌ پاى او را سد کند و سپس با کشیدن حریف به روى سینهٔ خود و با انجام یک عمل انفجارى و وارد آوردن ضربهٔ ناگهانى به زیر مرکز ثقل بدن حریف، او را مستقیماً به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، تندر در گارد مخالف حریف مستقیم به روى پل مى‌رود و سه امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که، مجرى عمل پل‌شکن را از پهلو به حالت یک‌دست کمر به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن تندر در گارد مخالف).

 

فن تندر در گارد مخالف<br />
فن تندر در گارد مخالف

منبع:
http://www.aftabir.comطبقه بندی: آموزش فنون سرپا در کشتی،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 08:04 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات