تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش فن کلید کشی در کشتی (بخش دوم)

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

کلید قیچى از سمت مخالف، در حالت ولو شده با گرفتن مچ حریف (Outside hook)(Chicken wing)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک ولو شده، کشتى‌گیر مجرى از یک سمت در پشت او واقع مى‌شود و با دست جلوئى خود، دست نزدیک حریف را از قسمت آرنج و با دست عقبى خود، مچ دست دور او را از بالا که به زیر بغل حریف مى‌برد مى‌گیرد و کاملاً به حریف مى‌چسبد و سنگینى خود را به روى او مى‌آورد، به‌طورى‌که به او اجازهٔ بلند شدن و نشستن را نمى‌دهد. در این وضع، امکان رهائى دست‌ گرفته‌شدهٔ حریف وجود ندارد.

 

- روش اجراء :

در این حالت، مجرى با حرکت از سمت پائین‌تنهٔ حریف به‌طرف دیگر بدن او، و با فشارى که به کمر حریف وارد مى‌کند، مچ گرفته‌شدهٔ دست دور او را مى‌کشد و به‌تدریج با چرخش به‌طرف بالاتنهٔ حریف، او را به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، کلید قیچى از سمت مخالف، در حالت ولو شده با گرفتن مچ حریف، حریف به روى پل مى‌رود و دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن کلید قیچى از سمت مخالف، در حالت ولو شده با گرفتن مچ حریف).

 

آموزش فن کلید کشی در کشتی (بخش دوم)
فن کلید قیچى از سمت مخالف، در حالت ولو شده با گرفتن مچ حریف
به ادامه مطالب بروید

کلیدکشى از مچ (Outside hook)(Chicken wing)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک نشسته، مجرى از یک سمت در پشت او به حالتى که روى هر دو پا زانو زده است، قرار مى‌گیرد و با دست جلوئى خود مچ دست نزدیک حریف را با دست عقبى خود که به زیر بغل دست نزدیک حریف مى‌برد، مچ دست دیگر خود را مى‌گیرد.

 

- روش اجراء:

در حالت، کلیدکشى از مچ مجرى با کشیدن دست گرفته‌شدهٔ حریف به‌طرف عقب و ستون کردن پاى جلوى خود، در حالى که با دست جلوئى خود، مچ دست حریف را گرفته، با دست عقبى خود، به سر و گردن حریف فشار وارد مى‌کند، تا حریف کاملاً در اختیار بگیرد و مانع از بلند شدن او شود. در این لحظه، مجرى مى‌تواند با انجام عمل قیچى و حرکت چرخشى به طرف بالاتنهٔ حریف، او را به روى پل ببرد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، کلیدکشى از مچ در حالت نشسته، حریف ممکن است به روى پل رود و دو امتیاز به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن کلیدکشى از مچ در حالت نشسته).

 

آموزش فن کلید کشی در کشتی (بخش دوم)
فن کلیدکشى از مچ در حالت نشسته


کلید بارانداز

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک نشسته، کشتى‌گیر مجرى از یک سمت در پشت حریف به حالت زانو زده قرار مى‌گیرد و با دست عقبى خود، کمر حریف را و با دست جلوئى خود، آرنج دست نزدیک او را مى‌گیرد و آن را در زیر بغل خود به‌‌طور محکم مى‌فشارد.

 

- روش اجراء :

در حالت، کلید بارانداز مجرى با دست عقبى خود که کمر حریف را گرفته، حریف را به حالت مشک سقا به روى کمر خود مى‌کشد و در حالى که سر حریف را به روى تشک قرار مى‌دهد، زیر بدن او را خالى کرده، حریف را به روى پل مى‌رود.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن کلید بارانداز، حریف به روى پل مى‌رود و دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن کلید بارانداز).

 

فن کلید بارانداز<br />
فن کلید بارانداز

کلید سالتو (Outside)(Chicken wing)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک نشسته، کشتى‌گیر مجرى از یک سمت در پشت او به گونه‌اى قرار مى‌گیرد که پاى جلوئى او به حالت ستون‌شده و پاى عقبى او به‌صورت زانو زده به روى تشک قرار دارد، در این حالت، مجرى با دست عقبى خود، کمر حریف را و با دست جلوئى خود، مچ دست نزدیک او را مى‌گیرد و سپس آن را به‌طرف عقب کشیده، زیر بغل دست جلوئى خود قرار مى‌دهد و او را محکم مى‌گیرد (شکل - طریقهٔ گرفتن فن کلید از مچ).

طریقهٔ گرفتن فن کلید از مچ<br />
طریقهٔ گرفتن فن کلید از مچ

- روش اجراء :

۱. در این حالت، مجرى دست عقبى خود را از زیر به دور بازوى دست نزدیک حریف قرار داده، آن را محکم مى‌گیرد و در حالى به بالاتنهٔ حریف فشار وارد مى‌کند، در یک لحظه به‌طور ناگهانى پاهاى خود را به‌طرف جلو حرکت مى‌دهد و دست گرفته‌شدهٔ او را به روى سینهٔ خود مى‌کشد و در یک حرکت چرخشی، حریف را به زیر کشیده، از پشت به روى پل مى‌برد (شکل - اجراء فن کلید سالتو با گرفتن دست حریف).


اجراء فن کلید سالتو با گرفتن دست حریف

۲. در این حالت، مجرى دست عقبى خود را از بالاى کمر حریف به زیر بغل دست دور او برده، بازوى دست دور او را مى‌گیرد و سپس در حالى که به بالاتنهٔ حریف فشار وارد مى‌کند، در یک لحظه به‌طور ناگهانی، پاهاى خود را به‌طرف جلو حرکت داده، بالاتنهٔ حریف را به روى سینهٔ خود مى‌کشد و در یک حرکت چرخشی، حریف را از پشت به روى پل مى‌برد (شکل - اجراء فن کلید سالتو با گرفتن هر دو دست حریف).


اجراء فن کلید سالتو با گرفتن هر دو دست حریف

۳. در این حالت، مجرى با دست عقبى خود، کمر حریف را گرفته، درحالى که به بالاتنهٔ حریف به‌طرف جلو فشار وارد مى‌کند، در یک لحظه به‌طور ناگهانى پاهاى خود را به طرف جلو حرکت مى‌دهد و بالاتنهٔ حریف را به روى سینهٔ خود کشیده، در یک حرکت چرخشى از پشت، حریف را به روى پل مى‌برد (شکل - اجراء فن کلید سالتو با گرفتن کمر و دست حریف).

اجراء فن کلید سالتو با گرفتن کمر و دست حریف<br />
اجراء فن کلید سالتو با گرفتن کمر و دست حریف

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن کلید سالتو مطابق هر یک از سه روش مذکور، در مبحث”طریقه گرفتن کلید سالتو“ حریف به روى پل رفته، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود.


منبع:
http://www.aftabir.comطبقه بندی: آموزش فنون در خاک کشتی،
برچسب ها: کلیدکشى از مچ، کلید بارانداز، کلید سالتو، کلید قیچى،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 09:54 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات