تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش نحوه اجرای دست‌درشکن کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

دست‌درشکن مهارتى است که هنگام در خاک نشستن و یا ولو شدن حریف، کشتى‌گیر مجرى در پشت یا پهلوى او قرار دارد و با گرفتن مچ یک‌دست حریف به‌وسیلهٔ هر دو دست خود و تا کردن دست گرفته‌شدهٔ او از مفصل آرنج ‌دست‌درشکن بارانداز، دست‌درشکن قیچی، دست‌درشکن کلید و ... را اجراء کند.


دست ‌در شکن کلید (Reverse chicken wing)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک ولو شده و دست‌هاى او از قسمت آرنج به‌صورت تا شده به روى تشک قرار دارد، کشتى‌گیر مجرى از یک سمت به پشت حریف به‌صورت زانو زده قرار مى‌گیرد و با دست جلوئى خود از زیر بغل دست نزدیک حریف، مچ همان دستِ نزدیک را مى‌گیرد و به‌طرف عقب مى‌کشد و با حرکت به‌طرف بالاى سر حریف، دست گرفته‌شدهٔ او را بالا آورده، به‌طرف عقب مى‌کشد و سپس با دست دیگر خود که به زیر دست گرفته‌شدهٔ حریف مى‌برد، ران پاى جلوئى خود را به روى سر و گردن حریف قرار مى‌دهد و او را کاملاً در اختیار مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

در حالت، دست‌درشکن کلید مجرى به‌وسیلهٔ هر دو دست خود، دست گرفته‌شدهٔ حریف را بالا آورده، او را از پهلو به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، دست‌درشکن کلید در حالت ولو شده حریف به روى پل مى‌رود و دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که، مجرى عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن دست‌درشکن کلید در حالت ولو شده).

 

آموزش دست‌درشکن کشتی
فن دست‌درشکن کلید در حالت ولو شده
به ادامه مطالب بروید


دست ‌در شکن - قیچى و تاباندن حریف از پشت (Reverse chicken wing)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک ولو شده، اگر مجرى از سمت چپ در پشت حریف قرار گیرد، با دست راست خود که به دور گردن حریف مى‌برد، از جلوى صورت، مچ دست چپ او را مى‌گیرد و سپس با دست چپ خود که از زیر بغل دست چپ حریف مى‌برد، مچ دست چپ خود را مى‌گیرد و در همین لحظه، دست و سر و گردن حریف را محکم در اختیار مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

در حالت، فن دست‌درشکن - قیچى با تاباندن حریف از پشت، مجرى بعد از گرفتن دست و سر و گردن حریف به‌طور محکم، با بردن پاهاى خود به سمت بالاتنهٔ او به‌طرف جلو، در یک لحظه، به روى نشیمنگاه خود مى‌نشیند و حریف را به بالا کشیده، از پشت به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، دست‌درشکن - قیچى با تاباندن حریف از پشت حریف به روى پل رفته، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که، مجرى عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل- فن دست‌درشکن - قیچى با تاباندن حریف از پشت).

 

فن دست‌درشکن - قیچى با تاباندن حریف از پشت<br />
فن دست‌درشکن - قیچى با تاباندن حریف از پشت

 

 


دست ‌در شکن قیچى (Reverse chicken wing)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک ولو شده، اگر کشتى‌گیر مجرى از سمت چپ در پشت حریف قرار گیرد، با دست راست خود که به دور گردنِ حریف مى‌برد از جلوى صورت، مچ دست چپ حریف را مى‌گیرد و سپس با دست چپ خود که از زیر بغل دست چپ حریف مى‌برد، مچ دست چپ خود را مى‌گیرد و در همین لحظه، دست و سر و گردن حریف را محکم در اختیار مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

در حالت، دست‌درشکن قیچى مجرى با حرکت به‌طرف بالاتنهٔ حریف، به سمت دیگر بدن او مى‌رود و سپس با هر دو دست خود فقط دست چپ حریف را گرفته، با حرکت به‌طرف جلو و پائین‌تنهٔ حریف و با انجام عمل قیچی، دست گرفته‌شدهٔ حریف را بالا مى‌کشد و سپس او را از پهلو به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، دست‌درشکن قیچى در حالت ولو شده حریف به روى پل رفته، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن دست‌درشکن قیچى در حالت ولو شده).

 

آموزش دست‌درشکن کشتی
فن دست‌درشکن قیچى در حالت ولو شده


دست‌درشکن بارانداز (Reverse chicken wing)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک ولو شده و کشتى‌گیر مجرى اگر از سمت چپ در پشت حریف قرار گیرد، با دست راست خود که به دور گردن حریف مى‌برد از جلوى صورت، مچ دست چپ حریف را مى‌گیرد و سپس با دست چپ خود که از زیر بغل دست چپ حریف مى‌برد، مچ دست چپ خود را مى‌گیرد و در همین لحظه، دست و سر و گردن حریف را محکم در اختیار مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

در حالت، دست‌درشکن قیچى و تاباندن حریف از پشت مجرى با جمع کردن دست گرفته‌شدهٔ حریف (دست چپ حریف) و کشیدن آن به سمت عقب، مچ آن دست را با دست چپ خود مى‌گیرد و سپس با گرفتن کمر حریف به‌وسیلهٔ دست راست خود، حریف را به روى بدن خود مى‌کشد و با خالى کردن زیر بدن حریف، او را به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، دست‌درشکن بارانداز در حالت ولو شده حریف به روى پل مى‌رود و دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن دست‌درشکن بارانداز در حالت ولو شده).

 

فن دست‌درشکن بارانداز در حالت ولو شده<br />
فن دست‌درشکن بارانداز در حالت ولو شده

منبع:
http://www.aftabir.comطبقه بندی: آموزش فنون در خاک کشتی،
برچسب ها: قیچى و تاباندن حریف از پشت، دست ‌در شکن قیچى،

تاریخ : یکشنبه 26 آبان 1392 | 01:15 ب.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات