تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش اجرای چنگک در کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

چنگک عبارت است از مهارتى که کشتى‌گیر مجرى هنگام خیمه زدن به روى حریف در حالت‌هاى مختلف و یا زمانى که حریف در خاک نشسته و یا ولو شده و مجرى در پشت یا پهلوى او قرار دارد، با گرفتن سر و گردن و بازوى یک دست حریف به حالت عوج‌بند، او را به گونه‌اى محکم مى‌گیرد که مى‌تواند فنونى مانند چنگک از جلو در حالت نشسته، چنگک از پهلو در حالت ولو شده، چنگک فیتو، چنگک سالتو و ... را اجراء کند و حریف را به روى پل ببرد.


چنگک در حالت نشسته در خاک (Quarter nelson)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک نشسته، کشتى‌گیر مجرى از یک سمت در پشت او به گونه‌اى قرار مى‌گیرد که پاى جلوئى او به‌صورت ستون‌شده و پاى عقبى او به‌صورت زانو زده بر روى تشک قرار دارد. سپس مجرى دست جلوئى خود را از بالا به دور گردن حریف قرار داده، یا اینکه چانهٔ او را مى‌گیرد و دست عقبى خود را زیر بغل دست نزدیک حریف برده، مچ دست جلوئى خود را محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

در حالت، چنگک در حالت نیشته در خاک، مجرى با بلند شدن روى پاها و حرکت به طرف جلو و با فشارى که به سر و گردن حریف به‌طرف جلو و پائین وارد مى‌کند، او را از جلو مى‌غلتاند و به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، چنگک از جلو در حالت نشسته در خاک حریف به روى پل مى‌رود و دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجری، عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن چنگک از جلو در حالت نشسته در خاک).

 

آموزش اجرای چنگک در کشتی
فن چنگک از جلو در حالت نشسته در خاک
به ادامه مطالب برویدچنگک سالتو از پشت در حالت نشسته در خاک (Over - arm hook to quarter nelson)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک نشسته، کشتى‌گیر مجرى از یک سمت در پشت او به گونه‌اى قرار مى‌گیرد که پاى جلوئى او به‌صورت ستون‌شده و پاى عقبى او به‌صورت زانو زده بر روى تشک قرار دارد سپس مجری، دست جلوئى خود را از بالا به دور گردن حریف قرار داده، یا اینکه چانهٔ حریف را مى‌گیرد و دست عقبى خود را زیر بغل دست نزدیک حریف برده، مچ دست جلوئى خود را محکم مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

در حالت، چنگک سالتو از پشت در حالت نشسته، مجرى با بلند شدن روى پاها و حرکت به‌طرف جلو، در حالى‌ که به سر و گردن حریف به‌طرف جلو و پائین فشار وارد مى‌کند، هنگامى که حریف واکنش نشان مى‌دهد سعى مى‌کند سر و گردن خود را بالا بیاورد، در همین لحظه، مجرى با یک حرکت سرعتی، حریف را به روى سینهٔ خود بالا مى‌آورد و با قوسى که به کمر خود به‌طرف عقب مى‌دهد، او را از پشت به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، چنگک از عقب در حالت نشسته در خاک، حریف به روى پل رفته، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجری، عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن چنگک از عقب در حالت نشسته در خاک).

 

آموزش اجرای چنگک در کشتی
فن چنگک از عقب در حالت نشسته در خاک

منبع:
http://www.aftabir.comطبقه بندی: آموزش فنون در خاک کشتی،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 09:25 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات