تبلیغات
آموزش کشتی | آزاد و فرنگی - آموزش اجرای فن سروته ‌یکى در کشتی

خرید اینترنتی آموزش کشتی

این آموزش توسط بسیاری از قهرمانان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای حرفه ای ها و کسانی که قصد حرفه ای شدن دارند پیشنهاد می شود

مجموعه ای برای آموزش کشتی برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر قهرمانی در این رشته هستند

خرید آموزش کشتی

توجه کنید: این محصول دارای گارانتی بدون قید و شرط فروشگاه با ضمانت بازگشت پول و یا تعویض میباشدپس با اطمینان خرید کنید

این محصول به صورت اورجینال از فروشگاه ارائه میشود و شماره مجوز در توضیحات درج گردیده

خرید پستی

فقط  15000 تومان!          شماره مجوز: ۱۴۷۱/۲۳

با خرید این مجموعه استثنایی دیگر هیچکس حریف شما نخواهد شد

سروته ‌یکى مهارتى است که کشتى‌گیر مجرى با گرفتن سر و گردن و یک پاى حریف و قفل کردن آنها با دست‌هاى خود، در حالت ایستاده، نشسته و یا ولو شده در خاک، در حالت تهاجمى و یا تدافعی، به‌صورت موافق و یا مخالف و با تاباندن او از طرف جلو، عقب و یا پهلو، باعث به روى پل رفتن و یا ضربهٔ فنى شدن حریف مى‌شود.


سروته‌یکى موافق (Craddle)(wrapping)

- طریقهٔ گرفتن :

۱. هنگامى که حریف در خاک نشسته، مجرى از یک سمت در پشت او به گونه‌اى قرار مى‌گیرد که با دست جلوئى خود، سر و گردن حریف را و با دست عقبى خود پاى نزدیک او را از پشت گرفته، با نزدیک کردن پاى گرفته‌شدهٔ حریف به سر و گردن او، دست‌هاى خود را قلاّب مى‌کند (شکل‌هاى ”گرفتن فن سروته‌یکى موافق از سمت راست حریف در حالت نشسته“ و ”گرفتن فن سروته‌یکى موافق از سمت چپ حریف در حالت نشسته“).

 

آموزش اجرای فن سروته ‌یکى در کشتی
گرفتن فن سروته ‌یکى موافق از سمت راست حریف در حالت نشسته

 

آموزش اجرای فن سروته ‌یکى در کشتی
گرفتن فن سروته ‌یکى موافق از سمت چپ حریف در حالت نشسته
به ادامه مطالب بروید

 

۲. هنگامى که حریف، در گارد موافق براى گرفتن زیر یک‌خم مجرى اقدام مى‌کند و در حالى که پاى داخلى خود را به غلط ستون‌کرده است و پاى بیرونى خود را به روى تشک زانو مى‌زند، در این حالت، مجرى با دست گارد خود سر و گردن حریف را مى‌گیرد و با دست غیرگارد حریف را که در داخل پاهاى مجرى ستون‌شده مى‌گیرد و سپس با نزدیک کردن بالاتنه و پائین‌تنهٔ حریف به یکدیگر، دست‌هاى خود را به‌هم قلاّب مى‌کند (شکل - گرفتن فن سروته‌یکى موافق در حالت زیرگیرى توسط حریف).

 

گرفتن فن سروته ‌یکى موافق در حالت زیرگیرى توسط حریف<br />
گرفتن فن سروته ‌یکى موافق در حالت زیرگیرى توسط حریف

 

- روش اجراء :

۱. هنگامى که سر و گردن و پاى حریف با دست‌هاى قلاّب شده مجرى گرفته مى‌شود مجرى با فشارى که به بالاتنه و سر و گردن حریف وارد مى‌کند، سر او را به روى تشک مى‌گذارد و به حالت گهواره، حریف را از پهلو متمایل به جلو مى‌غلتاند و به اُفت کامل مى‌برد (شکل‌هاى ”گرفتن فن سروته ‌یکى موافق از سمت راست حریف در حالت نشسته“ و ”گرفتن فن سروته ‌یکى موافق از سمت چپ حریف در حالت نشسته“ و ”گرفتن فن سروته ‌یکى موافق در حالت زیرگیرى توسط حریف“).

 

گرفتن فن سروته ‌یکى موافق از سمت راست حریف در حالت نشسته<br />
گرفتن فن سروته ‌یکى موافق از سمت راست حریف در حالت نشسته

 

آموزش اجرای فن سروته ‌یکى در کشتی
گرفتن فن سروته ‌یکى موافق از سمت چپ حریف در حالت نشسته

 

گرفتن فن سروته‌ یکى موافق در حالت زیرگیرى توسط حریف<br />
گرفتن فن سروته‌ یکى موافق در حالت زیرگیرى توسط حریف

 

۲. هنگامى که سر و گردن و پاى حریف با دست‌هاى قلاّب‌شدهٔ مجرى گرفته شد، مجرى پاى گرفته‌شدهٔ حریف را بلند مى‌کند و با پاى عقبى خود که به داخل پاهاى حریف مى‌برد، آن را به پاى دور حریف قلاّب کرده، به‌طرف خود مى‌کشد، سپس با فشارى که به بالاتنهٔ حریف وارد مى‌کند، او را از پهلو متمایل به جلو به اُفت کامل مى‌برد (شکل - اجراء فن سروته ‌یکى موافق در حالت یک‌پا توکار).

 

آموزش اجرای فن سروته ‌یکى در کشتی
اجراء فن سروته ‌یکى موافق در حالت یک‌پا توکار

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن سروته‌ یکی، از آنجا که سر و گردن و یک پاى حریف به‌صورت جمع‌شده قرار گرفته، سپس حریف به اُفت مى‌رود، چون امکان پل رفتن در این حالت وجود ندارد، در نتیجه اگر فن به‌طور کامل اجراء شود حریف ضربهٔ فنى مى‌شود.


سروته‌یکى مخالف (Craddle)(wrapping)

- طریقهٔ گرفتن :

هنگامى که حریف در خاک نشسته و یا ولو شده است مجرى از یک سمت در پشت او قرار مى‌گیرد و پاى جلوئى خود را به داخل پاى نزدیک حریف برده، سپس به‌وسیلهٔ پاى عقبى خود از زیر، هر دو پاى خود را به‌هم‌ قلاّب کرده، فن سگک از تو (از داخل) را از حریف مى‌گیرد.

 

- روش اجراء :

در حالت، سروته یکى مخالف، زمانى که حریف پاى دور خود را ستون کرده تا به این وسیله، در مقابل عمل رکاب زدن حریف مقاومت کند، کشتى‌گیر مجرى در حالى که با دست جلوئى خود پاى دور حریف را از قسمت زانو مى‌گیرد، دست عقبى خود را به دور گردن حریف مى‌برد و سپس هر دو دست خود را به‌هم قلاّب کرده، بعد از گرفتن سروته‌یکى حریف، او را از پشت به روى بدن خود مى‌کشد و به روى پل مى‌برد.

 

- نتیجه‌گیرى :

با اجراء فن، سروته ‌یکى مخالف، حریف به روى پل رفته، دو امتیاز فنى به کشتى‌گیر مجرى تعلق مى‌گیرد و در صورتى‌که مجرى عمل پل‌شکن را به‌طور کامل اجراء کند، حریف ضربهٔ فنى مى‌شود (شکل - فن سروته ‌یکى مخالف).

 

آموزش اجرای فن سروته ‌یکى در کشتی
فن سروته ‌یکى مخالف

منبع:
http://www.aftabir.comطبقه بندی: آموزش فنون در خاک کشتی،

تاریخ : شنبه 25 آبان 1392 | 09:28 ق.ظ | نویسنده : احسان حیدری | نظرات